Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dobrý den. Jsem v ČID a nevím kdo za mě má platit soc.dávky a zdravotní pojištění, jestli já sama nebo jestli za mě platí stát?

Autor Věra Cinová
Předmět Dobrý den. Jsem v ČID a nevím kdo za mě má platit soc.dávky a zdravotní pojištění, jestli já sama nebo jestli za mě platí stát?
Dotaz

Tady si nejsem jistá, protože mám výdělek 5100Kč a z toho zaplatit daně,soc. dávky a zdravotní pojištění si myslím je nemyslitelné

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Cinová,

z každého příjmu, který je z pracovní činnosti je občan povinen platit daně, sociální a zdravotní pojištění. To se vztahuje i na příjemce ID. jediný rozdíl je v tom, že občan pobírající ID má slevu na dani, kterou může zaměstnavatel přiznávat při každém vyúčtování výplaty a nebo je proveden odečet při daňovém přiznání. Zdravotní a sociální pojištění z výdělku však musíte platit.

S pozdravem Václav Krása