Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dobrovolné důchodové pojištění

Autor Dana
Předmět dobrovolné důchodové pojištění
Dotaz Dobrý den, pane Krása,před pár dny jsem psala dotaz, jak to je s dobrovolným důchodovým pojištěním, když ve svých 50letech jsem byla zaevidována na ÚP, posléze asi po půl roce mi byl přiznán ID II.stupně + PnP III. STUPNĚ. Na můj dotaz jste mi odpověděl. Zároveň jste dodal, že v 55letech bych se mohla opět přihlásit na ÚP a byly by mi počítány další dva roky do odpracované doby. Bude mi v 55letech tato doba automaticky započítána, v případě, že mi nebude přiznán PID, o který budu v dohledné době žádat a jsem v evidenci ÚP nepřetržitě od 1.7.2012?Děkuji pěkně a přeji vám jen samé úspěchy a hlavně spoustu zdraví.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

pokud jste pořád v evidenci ÚP, tak by Vám po dovršení 55 let měly být započítány další dva roky evidence, a to do dovršení věku 57 let. Je to tak, že je možné maximálně přiznat tři roky do odpracované doby, pokud je osoba v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása