Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dobrovolné důchodové pojištění

Autor Dana
Předmět dobrovolné důchodové pojištění
Dotaz Dobrý den, ráda bych se informovala, jak je to s důchodovým pojištěním. Je mi 52 let, od 1.7.2012 jsem na ÚP (zaevidována zhruba do 2měsíců po mých 50tinách), onemocněla jsem a v prosinci 2012 mi byl přiznán invalidní důchod II.stupně.Vzhledem ke stále zhoršujícímu se zdravotnímu stavu mi byl přiznán příspěvek na péči III.stupně. Jelikož mám invalidní důchod II.stupně,není odváděna žádná částka na důchodové pojištění na starobní důchod, aby mi byly započítány roky nemoci.Nemůže být náhradou k důchodovému pojištění i PnP, nebo je lépe doplatit si dobrovolné důchodové pojištění?A jak dlouho zpětně si lze doplatit toto dobrovolné důch.pojištění? Děkuji a přeji spoustu úspěchů ve vaší vzácné práci.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

bohužel si budete muset sociální pojištění doplácet alespoň v minimální výši, aby Vám byly započítávány roky do nároku na starobní důchod. V 55 letech byste se mohla přihlásit na ÚP a byly by Vám počítány další dva roky evidence do odpracované doby. Po té byste musela znovu doplácet. Pokud byste získala III. stupeň ID, tak u příjemců je pobírání ID počítáno jako odpracované roky.

S pozdravem Václav krása