Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doba nároku pojištění z ÚP

Autor Marta
Předmět Doba nároku pojištění z ÚP
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o váš názor na můj dotaz.

Byla jsem v 45 letech vedena na ÚP, 2 roky. V evidenčním listu důch. pojištění z ČSSZ,mám uvedenou dobu důch., pojištěn 1 rok  již započítanou z evidence na ÚP.

Nyní když je mi více jak 55 let by mi byly započítány 3 roky.To znamená, že by mi po 55 roku věku přičetli i ten 1 rok, který mám z evidence na ÚP, takže bych měla nárok již jen na roky dva? Rozumím tomu správně?

Protože celkem se započítávají po 55 roku celkem 3 roky a nebo je to zvlášť, a po 55 roku by se počítaly skutečně 3 roky a ten 1 rok z evidence na ÚP když mi bylo 45 let se nepřipočítává? Myslím, si že se připočítává i ten 1 rok z evidence na ÚP před 55 rokem věku, ale nevím to přesně.

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

Marta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marto,

je to tak, že vždy se započítává zvlášť doba, po kterou je člověk v evidenci ÚP. To znamená, že když Vám bylo 45 let, byl Vám započítán 1 rok, pokud budete v evidenci ÚP po dovršení 55 let věku, tak Vám budou započítány 3 roky.

S pozdravem Václav Krása