Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dlouhodobá neschopenka - syndrom vyhoření

Autor Věra
Předmět Dlouhodobá neschopenka - syndrom vyhoření
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych požádat o pomoc při mojí záležitosti. Léčím se ambulantně dlouhodobě  - již 9. měsíc na psychiatrii na anxiosně depresivní stav v souvislosti s nadměrným pracovním stresem - burnout sy. Zaměstnavatel mi různými způsoby dává najevo, že se nebudu moci kam vrátit po skončení pracovní neschopnosti. Jaké jsou povinnosti zaměstnavatele, když můj závodní lékař mne uzná způsobilou s výhradou? Mám nárok na zařazení podle mé kvalifikace a za stejných platových podmínek jako před nemocí?

Děkuji předem za odpověď

Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

¨zaměstnavatel může ze zdravotních důvodů ukončit pracovní poměr, pokud pro zaměstnance nemá další vhodné uplatnění. Ovšem mělo by to být v případě, kdy Vám bude přiznán invalidní důchod. Myslím, že byste si o něj měla požádat. POkud bude ukončen Váš pracovní poměr, že nesplňujete zdravotní předpoklady, tak bohužel nemáte nýárok ani na odstupné. proto je dobré už nyní situaci řešit, pokud se tak stane.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.