Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dítě s autismem

Autor Soňa
Předmět Dítě s autismem
Dotaz Dobrý den asi budu mít zvláštní dotaz ale nevím si rady.Mám syna postiženého autismem. Příspěvek na péči má ve 3.stupni a průkazku ZTP/P.Navštěvuje speciální skolu pro autisty kam ho vozim.Nyní navštěvuje 8 třídu. Chtěla bych se zeptat kam s dítětem po ukončení speciální školy?Nějak si nedokáži představit že by navštěvoval odborné učiliště kam chodí zdravé děti.Syn je emočně labilní má různé duševní poruchy a sklony si ubližovat, takže odborné učiliště by nezvládl. Děkuji za odpověď. Soňa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Soňo,

to je velmi složitá věc. Existují i speciální školy, které vzdělávají lidi se zdravotním postižením i v dalších letech po ukočení povinné školní docházky. Nevím však jestli je to Vaším cílem a ani nevím, jak je Váš syn schopen pracovat trochu samostatně. Předpokládám však, že máte zájem, aby Váš syn si dokázal alespoň trochu vydělat peníze. Po nějaké době by možná mohl pracovat v nějaké chráněné dílně, teď je to však ještě brzo. Proto byste měla shánět speciální školu ve Vašem okolí na další vzdělávání. Tyto školy zpravidla provozují různé denní stacionáře.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji