Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

diskriminace

Autor Martin
Předmět diskriminace
Dotaz

Pane Krása, mohu bojovat jako zamětnanec proti zaměstnavatelovi když svoji práci vykonávám znejlepším svědomím a vědomím. Jsem částečně invalidní a ZTP a dělám u jedné nejmenované bez agentury a jsem diskriminován kvůli svému zdravotnímu stavu (HANDIKEPU). vy jediný mi můžete poradit. Co mám dělat: Doufám že mi odpovíte normální formou.Tak aby se mohl bránit. Předem děkuji Martin.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

pokud se jedná o diskriminaci v zaměstnání z důvodu zdravotního postižení, tak je to velmi vážná věc a třeba se jí bránit. Doporučuji Vám sepsat způsob diskriminace a pošlete mi to na moji adresu v.krasa@nrzp.cz. Dám celou situaci posoudit odborníkům Národní rady osob se zdravotním postižením a budeme se snažit Vám pomoci.

S pozdravem Václav Krása