Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Délka pracovní doby v ID II. stupně

Autor Josef Zima
Předmět Délka pracovní doby v ID II. stupně
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso, můžete mi říct, kolik hodin denně můžu pracovat, když pobírám důchod II. stupně? Předpokládám, že je to odvislé od procentuálního omezení 60%. Podle mě tedy může být délka denní pracovní doby 40% z 8,5 hodiny, tedy 3,4 hodiny. Mýlím se?

Děkuji, Zima Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zimo,

při pobírání ID II. stupně nemáte v zásadě pracovní omezení. Určitě můžete pracovat 6 hodin.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.