Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Délka práce při 2.st. ID

Autor Renda
Předmět Délka práce při 2.st. ID
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

    Byl jsem 16 let plně invalidní po autonehodě,po kontrole v lednu 2011 pobírám již jen ID 2.stupně,dle rozhodnutí OSSZ moje pracovní schopnost poklesla o 60%. Chci se zeptat, na kolik hodin denně bych mohl být zaměstnán, abych při příští kontrole nepřišel o ČID 2.st. Dle nejrůznějších odpovědí, které jsem na Vašich stránkách přečetl, jsem tak nějak pochopil, že ideální, abych se nedostal do nějakého ohrožení ke snížení stupně ID, je max. na 6 hod. denně, nebo při 8 hodinách by muselo být ve smlouvě doslovně uvedeno, že se jedná o práci nenamáhavou a jednoduchou?? Nebo, jak se jinak dostatečně "ochránit" před posudkovým lékařem. Díky za Info.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rendo,

při pobírání ID II. stupně není omezena pracovní aktivita, můřžete pracovat na plný úvazek, je ale důležité, aby se nejednalo o obtížnou práci.

S pozdravem Václav Krása