Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dávky v ID

Autor Pavlína Krejčí
Předmět dávky v ID
Dotaz

Dobrý den, mám ID   III. stupně. Pracuji na zkrácený úvazek (16hodin týdně).Po návratu po rodičovské dovolené mi bylo  řečeno , že už toto místo nepotřebují . Dostala jsem výpověď se 3 odstupnými platy. Mohu se hlásit na pracovní úřad a jestli budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti , když už  beru dávky od státu na ID. ? Děkuji za odpověď Krejčí Pavlína

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krejčí,

pokud máte ID s dodatkem, že můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak budete mít nárok na podporu v nezaměstnosti. Pokud však tento dodatek nemáte, tak nemůžete pobírat tyto dávky a dokonce Vás nebudou evidovat jako uchazečku o zaměstnání, ale pouze jako zájemce o zaměstnání. To má samozřejmě další dopady v pdpoře Vašeho zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása