Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

daně

Autor Dana
Předmět daně
Dotaz přeji krásný den, pobírám ID 2.STUP.- pracuji na Dohodu o provedení práce, výdělek kolem 1.tisíce,a podepisovala jsem SLEVU NA DANI PRO ID 2stup. Nově jsem získala i práci na HPP, kde jsem žádala TÉŽ o slevu na dani, mohu slevu na dani pobírat u obou prací? DĚKUJI za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

je dobře, že máte nyní hlavní pracovní poměr, protože, pokud jste pracovala pouze na DPP, tak jste neplatila sociální pojištění a tudíž Vám výdělek a ani odpracovaná doba nebyly počítány do nároku na starobní důchod, což by se projevilo později, až byste šla do starobního důchodu. 

Slevu na dani můžete uplatnit pouze u jednoho zaměstnavatele. je v zásadě asi jedno, protože, při ročním daňovém přiznání se potom zohledňuje výše příjmů z jednotlivých pracovních poměrů a uplatněných slev a vše se přepočítá. 

S pozdravem Václav Krása