Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Daň z výdělku u Čid (1.stupeň)

Autor Jirka
Předmět Daň z výdělku u Čid (1.stupeň)
Dotaz Dobrý den pane Krása.Pobírám Čid 1.stupeň a pracuji u jedné firmy na plný úvazek za minimální mzdu 48.10kč na hodinu.Za měsíc to dělá asi 8000kč hrubého.Chci se zeptat jakou daň,kolik procent za mě odvádí zaměstnavatel,jestli má nějaké výhody,zdr. a soc.pojštění.Je to napsáno v nějakém zákoně?Děkuji za odpověď.Jirka.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

při zaměstnávání osoby pobírající ID I. stupně nemá zaměstnavatel žádné úlevy při platbě sociálního či zdravotního pojištění. Může uplatnit pouze úlevu na dani z příjmů, a to podle § 35ba, odst. 1 zákona č. 586/1992 Sb., o dani z příjmů, ve výši 2 520 Kč ročně.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.