Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka

Autor Zdenka
Předmět dálniční známka
Dotaz

Dobrý den, dočetla jsem se o využití dálniční známky toto:

Držitelé průkazů ZTP či ZTP/P jsou také osvobozeni od placení dálniční známky. Toto se však netýká osob se sluchovým postižením. Tato výhoda platí však pouze v případě, pokud je držitel průkazu právě přepravován, je-li majitelem vozidla nebo jemu osoba blízká (NE např. soused, asistent sociální péče nebo poskytovatel sociální služby).

 

Co to znamená, může tedy občana s průkazem ZTP/P po dálnici bez známky přepravovat i někdo jiný než osoba blízká ve svém autě.

 

Děkuji za vysvětlení.

Zdenka,


 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Olšinová,

obávám se, že na průkaz OZP ve Vašem stavu těžko dosáhnete. Možná byste mohla dosáhnout na přiznání osoby zdravotně znevýhodněné. tento institut byl již zrušen, ale bude opět přiznáván osobám, které nedosáhnou na ID, ale přesto mají nějaké zdravotní omezení. Pravděpodobně bude institut OZZ platit od 1. 1. 2014. Výhodou je, že sebou nese finanční benefit pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají tyto osoby.

S pozdravem Václav Krása