Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

co znamena §39 odst. 2 pism. c

Autor Vysata
Předmět co znamena §39 odst. 2 pism. c
Dotaz

Dobry den,

Byl mi uznany inval. duchod 3 stupne dle § 39 odst. 2 pism. c) zakona c.155/1995 Sb., je mozne mi vysvetlit co co presne tento paragraf znamena a jestli muzu pri nem pracovat, jestli ano tak kolik hodin tydne?

Moc Vam dekuji za nam tak pomahate, fandim Vam.

Vysata

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vysato,

uvedený paragraf znamená pouze to, že máte ID ve třetím stupni. Pokud nemáte dodatek, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, abyste nepracovala více jak třetinu pracovního úvazku, jinak byste mohla mít problém s důchodem.

S pozdravem

Václav Krása