Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

co dál...

Autor Tamara
Předmět co dál...
Dotaz Dobrý den,vážený pane Kráso. Obracím se na Vás s prosbou o pomoc jako všichni ostatní.Od loňského října jsem v PN(autonehoda) až dosud( operace protruze L páteře a několik dalších výhřezů bederní i krční páteře).Teď v září mi byl přiznán 1.st.ČID,podpůrčí doba mi končí 15.10.2012,pak má navazovat ČID.Hned jsem byla zaměstnavatelem objednána na posouzení KPL,zda jsem, či nikoliv schopná původního pracovního zařazení(sestra u lůžka).Neurolog tuto pozici nedoporučuje.Můj stav je stále dosti neuspokojivý,mám trvale bolesti,nic nezvednu,nemůžu nic dělat v předklonu,dělá problém se jen předklonit...Do práce se vrátit rozhodně chci,ale mám obavy,že to nezvládnu.Vím,že pokud mě posudková lékařka nevrátí do původní pozice - čeká mě výpověď,protože zaměstnavatel nemá jiné místo.Když mě vrátí,bojím se,že se svými problémy to nezvládnu,je to velmi náročná práce(interna,12hod.směny).Vím,páteř je diagnoza každého druhého,ale jak dál postupovat,abych to všechno ustála,navíc ČID je určitě dočasná záležitost,paní doktorka se tvářila,že je to v současné době velký nadstandart.Prosím Vás o jakoukoli radu,která mě někam dovede,jak by jste postupoval v téhle situaci Vy sám.Děkuji za ochotu,velice ráda přispěji menší částkou na účet NRZP ČR,protože vím,jak je doba těžká a jak je důležitá Vaše pomoc,srdečně Vás zdravím,Tamara

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tamaro,

v této situaci je samozřejmě rada velmi těžká, protože zaměstnání zdravotní sestry je velmi specifické a v zásadě se vyžaduje perfektní zdravotní stav. Domnívám se, že byste měla postupovat tajkto. Požádat zaměstnavatele, aby Vám nabídl jiné pracovní místo, které je měně náročné na fyzickou zátěž a odpovídá Vaši kvalifikaci. Mám tím na mysli místo zdravotní sestry v ambulanci, případně v dalších odbornostech, které každá nemocnice má - laboratoře a podobně. Mohla byste podstoupit i nějakou rekvalifikaci. Teprve potom by bylo řešením hledat si jinou práci. Nejprve je však nezbytné jednat s Vaší nemocnicí.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.