Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

co dál

Autor A.D.
Předmět co dál
Dotaz Dobrý den, po čase, který uplynul se ozývám opět. Na Vaši radu jsem podala odvolání - námitku. A dočkala jsem se ... Dnes mne lusknutím prstů ze 49%, které mi uznali v září 2010 učinili zdravou (a to prý kompletně). Prý mi absolutně nic není a nikdy nebylo. Před sebou tytéž dokumenty. Dle nich jsem si vsugerovala i zápal plic. Na jejich popud jsem si zajistila i psychologické konsilium, kde dotyčná paní psycholožka jen vykulila oči a reagovala slovy, že u mne s psychickým zdravím problém rozhodně nebude, že to spíše je vada ne u mne... A Vaše rady a doporučení, co jsem učinila, paní od komise neustále tím mávající, vás poslala slušně řečeno k šípku. Vesměs se vše točilo okolo dané námitky a stížnosti, tudíž vše mi je jasné proč. Chci Vám touto cestou jen říct,jak to dopadne, když se člověk odvolá a postaví se proti nekorektnímu chování. Tímto skutkem mne zničí, nejen finančně, ale vlastně mne ohrozí na životě, protože já si práci najdu, o tu jsem nikdy neměla problém. Problém je v tom, že jsem tento scénář už opakovaně zažila a vždy to dopadlo špatně, hospitalizací, infuzemi, další totální stávkou nějakého endokrinního orgánu..děsí mne, to zjištění ten škodolibý úšklebek, že toto vlastně chtěli. Děsí mne, tento přístup, kdy s chutí de facto zabijí člověka. Neříkám, že mne, ale takto se musí chovat i k ostatním a děsí mne za kolik zbytečných úmrtí jsou vlastně zodpovědní tímto přístupem. Jsem o to větším šoku, že jsem zdravotník, celkem lapám po dechu. Lapám po dechu i proto, že jsem k nemoci přišla péčí o nemocné. Prostě jsem potkala mycoplasmu pneumonie a ona mi vyvolala atypický primární zápal plic s hemoragickými projevy. Chápu i ten řetězec co se rozvinul a že medicína, ač jinak velká a sedmimílová, tak prostě ještě v některých věcech bohužel nedokonalá. Jen nikdy nepochopím toto smýšlení, přístup, zlo a chování. Jsem si navíc vědomá, že nejen u mne. Tápu co dál... pokud se prostě plně hodím do pracovního procesu, tak to dopadne, bledě, ale vzhledem k tomu, co všechno jsem měla v kartě a oni mi to naporcovali na mini kostky s kari, tak je jim to vše jedno a budu katalogizační číslo , které si konečně odloží... Soudit? Má to cenu? Už mne nebaví to ponížení. Jak dlouho se to táhne? Co mezitím? Nemám vůbec ponětí, ani jak to napsat. Zatím jsem ve fázi, že vzhledem k životní situaci se vrhnu na první práci,která přijde, děj se vůle boží... mno držte palce.. komu jsem řekla tenhle nápad tak se zděsil, už si se mnou holt prožili, mají o mne strach, bývá to pak vždy o..no o to. a k tomu asi bych podala tu žalobu, protože oni mi ten částečný nyní ihned zastaví, že? Děkuji za Vaši odpověď Omlouvám se, že jsem nedefinovala, co mi přesně je, ale již jsem to zde psala před časem a bylo by to na dlouho. Přeji aspoň Vám příjemný večer s pozdravem A.D. celkově sepsaná v emailu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

prosím pošlete svůj příběh na poradnu NRZP ČR poradna@nrzp.cz, tel. 266753427, která s Vám bude věnovat.

S pozdravem Václav Krása