Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

č.i.důchod a DPČ

Autor Jitka Weatherly
Předmět č.i.důchod a DPČ
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, když mám částečný invalidní důchod a budu nastupovat na brigádu na DPČ, kdo platí sociální a zdravotní? Stát nebo já, nebo oba? Ráda bych věděla zda se mi bude z výplaty strhávat zdravotní a sociální, nebo nebude a personalistka v místě, kde nastupuji to neví a k mzdové účetní nemám přístup :-(

 

Děkuji Vám za Vaši odpověď.

Jitka Weatherly

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Weatherly,

z každého příjmu z výdělečné činnosti je občan povinen odvádět sociální a zdravptní pojištění, a to bez ohledu na to, zda pobírá invalidní důchod. Ze smlouvy DPČ Vám bude sráženo jak zdravotní taki sociální pojištění. Je však výhoda v tom, že se Vám zvýší základ pro výpočet strarobního důchodu.  

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji