Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČIDlehká práce a přesčasy.

Autor Alena Hauerova
Předmět ČIDlehká práce a přesčasy.
Dotaz Dobrý den pane Krása, chtěla jsem se zeptat,jsem vČID č. 1 ,pokud mám mlouvu na poloviční úvazek,zhruba na 120 hodin měsíčně. A v práci budu muset vzhledm k začátku školy pracovat9.5 hodin denně skoro celý měsíc,čímš mi vyskočí hodiny na nějakých 190 asi. Nemohou mi pak vzít důchod. Bojím se o to,že bych mohla překročit nějaký limit, co si mohu vydělat k důchodu. Raději se ptám dříve,než tato situace nastane. Pracuji v papírnictví. Moc děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hauerová,

žádný limit o rozsahu zaměstnání u příjemců I. stupně ID není stanoven, ale při případné kontrole Vašeho zdravotního stavu byste se neměla příliš o této věci zmiňovat. Pokud se jedná o krátkodobé zvýšení pracovní zátěže, domnívám se, že Vám nic nehrozí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.