Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid x zaměstnavatel

Autor Hana Sekerková
Předmět čid x zaměstnavatel
Dotaz

Dobrý den,

jsem zaměstnaná v chráněné dílně od roku 2007. Mám Id I.stupně a pracuji na zkrácený úvazek 5 h denně.

Měla bych takový dotaz: Když můj zaměstavatel pobírá dotace aj., musí dodržovat snížené nároky na postižené zaměstnance? Protože během posledního roku naše chráněná dílna už přestala být chráněná.  Den ode dne se zvyšují nároky na práci, která už je tak fyzicky náročná, že to začíná být neúnosné. Samozřejmě plat je stále stejný, ne-li nižší.

Může se postižený občan nějak bránit? Naše firma je dceřijnou společností jedné velké firmy, která mám asi 500zaměstanců a řeknu vám, že ti tzv. zdraví se nám diví jak můžeme vůbec tak těžkou fyzickou práci vydržet. ( ani oni se tak prý nenadělají a za mnohem větší peníze)

Už jsem i přemýšlela, že podám podnět ke kontrole z inspektorátu, ale mám strach, že budu vlastně sama proti sobě.

Jo a to ani raději nezmiňuji sprosté a nedůstojné chování nadřízených, nechci aby se vám udělalo špatně.

Velmi děkuji za Vaše vyjádření, mějte se pěkně.

                                                                        Sekerková Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sekerková,

jediná šance je opravdu dát podnět ke kontrole Inspektorátu práce, který je v každém okresním městě. Můžeme to také udělat tak, že mi podrobně popíšete problém, název a sídlo dílny a tento podnět může vznést NRZP ČR. Podrobné údaje a popis situace zašlete na v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása