Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID I.stupně a zkrácený prac. úvazek

Autor Zuzana
Předmět ČID I.stupně a zkrácený prac. úvazek
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

bylo mi doporučeno lékařem požádat si o ČID, ale prý se mám informovat na novou podobu zákona, kde by snad mělo být uvedeno, zda nemá zaměstnavatel v případě zaměstnance s ČID povinnost, snížit mu pracovní úvazek. Pracuji nyní jako vychovatelka na 0,9 úvazku a nerada bych, aby se mi ještě více snížil. Také bych se chtěla zeptat, jaké pracovní komplikace by pro mne po  získání ČID mohly nastat?

Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

pokud je Vám přiznám ID I. nebo II. stupně, protože částečný ID už neexistuje, tak není povinností zaměstnavatele ani zaměstnance snížit pracovní úvazek. Při pobírání ID je však nutné, aby příjemce měl práci, která odpovídá jeho zdravotnímu stavu. Pokud byste zůstala u stejné práce, tak posuzující orgán může odebrat ID. Není to však pravidlem a záleží vždy na okolnostech.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji