Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID I.stupně

Autor A.
Předmět ČID I.stupně
Dotaz

Dobrý den,pobírám čid I.stupně a chtěla bych vědět jestli mám při tom nárok na průkazku ZTP a na slevu jízdného.A jaká může být minimální mzda a jestli je nějak omezená výše platu a počet pracovních hodin denně.Děkuji za odpovědˇ.K.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

při pobírání I. stupně ID není omezen rozsah pracovního úvazku a ani výše platu. O průkazku ZTP si musíte požádat zvlášť na úřadu práce a musíte splňovat kritéria, která jsou uvedena v aktivitě mobility a nebo orientace.

S pozdravem Václav Krása