Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID II.stupně

Autor Pavel
Předmět ČID II.stupně
Dotaz

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,zda mohu nadále pracovat na 8hodin,na stejném místě,jako dosud,když mě byl přiznán ID 2 stupně s dovětkem,že muho vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen v podstatně menším rozsahu a intezitě.Nebo jestli je to tímto dovětkem nějak omezeno a měl bych pracovat jen na 4 hodiny?Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

pokud máte výše uvedený dodatek k přiznání ID II. stupně, tak Vám nedoporučuji pracovat na stejném místě, a to 8 hodin denně. Je potřeba nějak pracovní dobu nějak upravit, tak, aby nehrozilo nebezpečí, že o ID přijdete.

S pozdravem Václav Krása