Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

cid I. st.

Autor Lenka
Předmět cid I. st.
Dotaz dobry den, manzel ma bechterovu chorobu. pracuje jako monter plynomeru. coz neni narocna prace. Bylo mu v rozhodnuti o ID doporuceno aby pracoval na zkraceny prac. uvazek. 5 nebo 6 hod. Muj dotaz je musi zacit pracovat na zkraceny uvazek? Pokud by zustal na plny prijde o duchod? A muze s nim zamestnavatel ukoncit prac pomer z tohoto duvovodu? Ma ID I st. Dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

žádný právní předpis nestanoví, že při pobírání ID I. stupně má příjemce pracovat na kratší úvazek. Pokud se jedná o lehčí práci, doporučuji, aby manžel pracoval normálně. V dnešní době však odebrání ID je běžnou věcí. Potom je potřeba se bránit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.