Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a zaměstnavatel

Autor Kamil
Předmět ČID a zaměstnavatel
Dotaz Dobrý den, prosím Vás o odpověď : Mám ČID a zaměstnání na 8 hod. pracovní dobu, nyní ve zkušební tříměsíční době zaměstnavatel přechází na 12 hod. směny. Pokud to zkusím a zdravotně nebude problém - mohou mi odebrat čid ? Pokud nebudu plnit normu, mohu dostat výpověď ? Zaevidují mě na Úřadu práce ? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kamile,

při pobírání ČID je trochu problém s pracovní dobou 12 hodin. Pokud je to však nějaká strážní služba, tak by to asi šlo. V každém případě by Vám měl zaměstnavatel upravit pracovní dobu, aby vyhovovala Vašemu zdravotnímu stavu. Nemůže Vás propustit jen proto, že nemůžete pracovat 12 hodin. Při dlouhodobém neplnění normy by Vám měl nabídnout jiné vhodné pracovní místo, pokud jej nemá. V takovém případě by Vás mohl zaměstnavatel ze zdravotních důvodů i propustit. V takovém případě máte samozřejmě nárok se evidovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása