Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a výpověď ze zaměstnání -pokrač.

Autor Josef Malý
Předmět ČID a výpověď ze zaměstnání -pokrač.
Dotaz

Dobrý den,

děkuji za odpověď, ještě bych prosil o doplnění. Znamená to tedy, že zaměstnavatel může usoudit, že dosavadní práce není pro mě vhodná a jinou nemá a dá mi výpověď pro nadbytečnost (dvouměsíční výpověď a tři platy odstupného)? Nebo je to výpověď z jiného důvodu a bez odstupného? Děkuji za odpověď.

Josef Malý

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Malý,

pokud budete schopen vykonávat nadále tu samou práci, kterou vykonáváte nyní, tak pro zaměstnavatele je v zásadě jedno, zda pobíráte či nepobíráte ČID. Naopak on může na Vás uplatnit slevu na dani z příjmu, a to ve výši 18 000,-Kč ročně. Je třeba vzít v úvahu také tu skutečnost, že zaměstnavatel může snižovat počet pracovníků ( např. ekonomická krize ) a v rámci restrukturalizace může dávat výpověď těm pracovníkům, kteří dle něho jsou méně výkoní, případně jsou nějak zabezpečeni.

S pozdravem.

 

Václav Krása