Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a výpověď ze zaměstnání

Autor Josef Malý
Předmět ČID a výpověď ze zaměstnání
Dotaz

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že mi u posudkové komise sdělili, že mi bude přiznán ČID (dosud jsem na nemocenské) nevím jak nyní postupovat, jak to bude dál s nemocenskou  a co nyní od zaměstnavatele očekávat. Rád bych zůstal (byť s nějakým omezením) na původním místě na plný úvazek nebo na šest hodin, ale s tím asi zaměstnavatel souhlasit nebude a obávám se, jiné vhodné místo ve firmě není. Jak se to standartně řeší? Dostanu výpověď pro nadbytečnost?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Malý,

při pobírání ČID není omezen rozsah pracovního úvazku ani výše příjmů. Pokud ze zdravotních důvodů práci u současného zaměstnavatele zvládnete, není nutné měnit rozsah pracovního úvazku ani druh práce. Výplata nemocenského je u příjemců ČID stejná jako u ostatních zaměstnanců, tj. maximálně 380 dní.

S pozdravem Václav Krása