Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a úřad práce

Autor Jana Nosková
Předmět ČID a úřad práce
Dotaz

Dobrý den,prosím vás,jestliže budu mít částečný invalidní důchod,budu vedena na pracovním úřadě a bude mi poskytována nějaká náhrada?Mám tím na mysli situaci,kdybych nenašla žádnou práci,odpovídající mým možnostem....

Děkuji za odpověď Jana Nosková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nosková,

pokud budete pobírat částečný invalidní důchod tak můžete být evidována na úřadu práce jako uchazeč o zaměnstání. Dokonce můžetep obírat, po zákonem stanovenou dobu, příspěvek v nezaměstnanosti. Po ukončení této podpůrčí doby, však již další podporu v nezaměstnanosti pobírat nebudete.

S přáním příjemných vánočních svátků a vše dobré v příštím roce.

Václav Krása