Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a Úřad práce

Autor j.moucha
Předmět ČID a Úřad práce
Dotaz

Pane Krása mám dotaz: moje sestra diagnóza G910 Komunikující hydrocefalus,G969 Porucha CNS NS,Achondroplázie,hydrocefalus,nestabilita C1/2.

Od 21.10.2009 uznána částečně invalidní.Do dnešního dne (8.5.2010) nemáme v ruce rozhodnutí ČSSZ. Tudíž není k čemu se odvolat-podat námitku.Zdravotní stav mojí sestry se nijak nelepší,je tomu spíše naopak. K noční inkontinenci se přidává i denní.Není schopna chodit pokud nemá oporu(zábradlí,stěnu,osobu).Připadá vám že je invalidní v prvním stupni? Já jsem se chtěl zeptat ale na něco jiného, má být sestra hlášena na pracovním úřadě jako uchazečka o zaměstnání? Nikdo ji nezaměstná protože sama v žádném případě nikam nedojde.Děkuji za odpověď a přeji hlavně zdraví. J.Moucha

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Moucho,

pokude má Vaše dcera přiznaný invalidní důchod v I. stupni tak musí být vedena na úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání, aby nemusela platit zdravotní pojištění a první rok jí bude počítán do odpracovaných let na starobní důchod. Doporučuji Vám urychleně se obrátit na Okresní správu sociálního zabezpečení, aby Vám okamžitě bylo vydáno rozhodnutí. Pokud Vám urychleně nevyjdou vstříc, měl byste pravděpodobně podat správní žalobu na nečinnost úřadu. Žaloba se podává ke krajskému soudu. Je však možné, že rozhodnutí se jen někde zatoulalo. Je to však hodně dlouhá doba a tak byste měli v této věci něco činit.

S pozdravem Václav Krása