Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID A ÚŘAD PRÁCE

Autor nela
Předmět ČID A ÚŘAD PRÁCE
Dotaz

Dobrý den, mám tento dotaz:

pokud mi byl přiznán ČID je nutné, nebo povinné být přihlášena na ÚP?

 Bylo mi totiž řečeno, že pokud nebudu pracovat ani nebudu přihlášena nebude se mi tento čas počítat jako odpracovaná léta do starobního důchodu ? A jak dlouho mohu být na ÚP přihlášena?Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nelo,

je to skutečně tak, že příjemce ČID musí být přihlášen na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, aby mu byly započítávány léta do nároku na starobní důchod. Příjemci ČID jsou započítávány při delší nezaměstnanosti do nároku na důchod pouze tři roky. Od nového roku 2010 bude příjemcům ČID při dlouhodobé nezaměstnanosti započítáván do nároku na důchod pouze jeden rok. Proto je velmi důležité sehnat vždy alespoň nějaké zaměstnánítak, aby v případě další ztráty tohoto zaměstnání byla opět do nároku na důchod započítána doba jednoho roku. Příjemci ČID nemusí platit zdravotní pojištění, zdravotní pojištění za ně platí stát.

S pozdravem

Václav krása