Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a pracovní smlouvy

Autor Zuzana
Předmět ČID a pracovní smlouvy
Dotaz

Dobrý den,

 

Jsem držitelkou ČID 1.st. Před důchodem jsem pracovala na 8 hod u zaměstnavatele. Nyní, kdy mám ČID, se zaměstnavatel rozhodl, že mi ponechá ma původní prac.smlouvě 3 hodiny denně a postatní hodiny mi převede na jeho druhou firmu, kde zaměstnává invlidní lidi, což je 5 hodin. Chtěji po mně ještě podepsat dodatek smlouvy na další 3 hodiny, tak aby měli na invalidu úvazek 8 hodin a mohli dostávat dotace. Převést mě pouze na 8 hodin na druhou firmu nechtějí z různých důvodů. Tím pádem po získání ČID budu mít navýšení pracovní doby na 11 hodin. Nechtěji po mně odpracovat těch 11 hodin, chtějí to pouze papírově. Mají prosím na to nárok? Může mi být odebrán důchod, když vlastně jako invalidní pracuji více papírově než zdravá? Může posudková lékařka při přehodnocení mého zdravotního stavu přijít na to, že jsem zaměstnaná na 11 hodin? Děkuji Zuzana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

je to prostě podvod a Vy sama se rozhodněte co chcete. Musíte si však uvědomit, že pokud by došlo k šetření, tak trestní odpovědnost nepadá jen na toho kdo podvod provedl, ale také na toho, kdo vědomně k tomuto podvodu přispíval.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji