Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID A PRÁCE

Autor martina
Předmět ČID A PRÁCE
Dotaz Dobrý den, bylo mi řečeno posudkovým lékařem, že mohu při ČID pracovat jen na 1/2 úvazku, jinak mi důchod seberou... pracuji za mimimální mzdu v rámci svých možností tak cca 100 hodin měsíčně...Je to tak možné nebo jen opravdu 1/2 - cca 80 hodin?? Děkuji Martina

Odpověd na dotaz:

Váážená paní Martino,

pokud pobíráte ČID, tak v zákoně není nijak omezena pracovní aktivita. To však neznamená, že posudkový lékař nemůže při další kontrole Vaše zdravotního stavu konstatovat, že vzhledem k Vaší pracovní aktivitě a zdravotnímu stavu není nutné již pobírat ČID. Tuto pravomoc LPK mají ze zákona. Vy máte možnost se proti takovému rozhodnutí odvolat, případně hájit se soudní cestou.

S pozdravem Václav Krása