Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a práce

Autor Marie Priesolová
Předmět ČID a práce
Dotaz

Dobrý den vážený pane Kráso,

prosím Vás o odpověd na otázku: jsem nyní na dlouhodobé pracovní neschopnosti (10měsíců) a čekám na pozvání ke komisi kvůli inv.důchodu.Jsem zdravotní sestra a ráda bych ještě pracovala,mohu se po skončení neschopnosti a přiznání ČID vrátit na své pracoviště,když  tento typ důchodu není nijak omezen,nebo to nejde a budu si muset hledat jinou práci?Prosím o odpověd nebo radu,kde to zjistím.Děkuji Vám Priesolová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Priesolová,

při pobírání ČID můžete pracovat bez omezení a pokud se Váš zdravotní stav ustálí, tak se můžete vrátit na původní místo.

S pozdravem Václav Krása