Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid a podpora v nezaměstanosti

Autor Martina Veselá
Předmět čid a podpora v nezaměstanosti
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

moje matka přemýšlí o tom, zažádat si o částečný ID. Nevíme však, zda by při ztrátě zaměstnání pobírala podporu v nezaměstatnosti stejně jako normálně zdravý člověk - myslíme procentově. Na tuhle otázku jsem totiž nedokázala najít odpověď. Děkuji. Veselá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veselá,

při ID I. a II. stupně je nárok na stejnou částku podpory v nezaměstnanosti jako u ostatních pracovníků. Podpora se nijak nekrátí.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.