Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a podnikání

Autor Zdeňka Říhová
Předmět ČID a podnikání
Dotaz

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat jaký vliv by mělo založení ŽL na výplatu ČID (invalidita 2. stupně) a na dorovnání do výše průměrného platu (ČID je z důvodu pracovního úrazu). Jaké povinnosti (placení SP a ZP) by po založení ŽL bylo třeba splnit?

Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Říhová,

při ŽL jste povinna platit minimální zdravotní a sociální pojištění i když pobíráte ČID. Nemáte však žádné omezení podnikatelské činnosti. Dorovnání do průměrné mzdy se bude muset každoročně zúčtovat v rámci daňového přiznání a pokud byste měla příjmy z živnosti, tak byste musela část prostředků vracet.

S pozdravem Václav Krása