Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a doba neschopnosti

Autor Alena
Předmět ČID a doba neschopnosti
Dotaz

Dobrý den:Pobírám ČID 2 stupně jsem asmatik.Chodím do zaměstnání.Od 29.9.2012 jsem v PN. Podzimní počasí mě neddělá dobře (inverze).Jak můžu dlouho být v PN. Druhý dotaz mám nárok na slevu v dopravě . Jezdím dost daleko k lékaři za dopravu dám 65kč Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud pobíráte ID II. stupně tak máte stejné podmínky PN jako jiní zaměstnanci. Pokud jde o slevu na dopravu, musela byste mít přiznánu průkazku ZTP nebo ZTP/P, o kterou se žádá na ÚP. Předpokladem je problémy mobility nebo orientace(tělesné postižení, nevidomí, lidi s mentálním postižením.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.