Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid

Autor lenka
Předmět čid
Dotaz

dobrý den,prosím dočetla jsem se ve vašich odpovědích že může souběžně běžet nemocenská a čid 1stupně a co dostává člověk teda vyplaceno nemocenskou nebo invalidní důchod?a jak nebo kdo  platí nemocenské a zdravotní pojištění? děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

dávky v nemoci může osoba v ČID pobírat pouze pokud je zaměstnaná. Výše nemocenské se stanoví pouze z příjmů z pracovní činnosti. Pokud je osoba v pracovní neschopnosti, zdravotní pojištění platí stát a doba se počítá do odpracované doby nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása