Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Eva
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den,chtěla sem se zeptat proč se musín nahlásit na úřad práce když mám čid?Mam ještě jeden dotaz slyšela sem že od nového roku se bude moc být s postižený dítětem doma dýl,ale že se bude krátit příspěvek na péči.Zajímalo by mě od jakého stupně postižení to půjde a okolik se bude krátit příspěvek na péči.Děkuji za odpověd.Eva

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

ČID je přiznáván jako vyrovnání při ztrátě pracovních schopností, ale předpokládá se, že občan bude nadále pracovat. Nikdo Vás samozřejmě nemůže donutit přihlásit se na úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání, ale potom můžete mít problém s přiznáním některých dávek hmotné nouze a státní sociální podpory. V návrhu novely zákona o sociálních službách se skutečně navrhuje rozšířit přiznání příspěvku na péči i pro děti, kteří potřebují dohled nad léčebným či ditetickým režimem. Navrhuje se snížit příspěvek na péči v I. stupni z 2000,- Kč na 800,- Kč.

S pozdravem Václav Krása