Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor zuzana
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den,

je mi 26 let a pracuji v jedné krajské nemocnici, která je akciovou společností. Bohužel díky mému onemocnění - RS -  budu možná nucena žádato částečný invalidní důchod. Jelikož jsem zaměstnána za mateřskou dovolenou, mám se bát o svou práci? Co by z toho pro mne nebo mého zamšstnavatele vyplývalo za změny? Za Vaši odpověd předem děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

pokud pracujete na místě, které můžete zvládat i s Vašim zdravotním postižením, nemělo by přiznání ČID znamenat žádnou komplikaci pro Vás. Naopak zaměstnavateli umožníte, aby lépe plnil povinné procento zaměstnánvání OZP. Pokud byste však musela pracovní místo pro nemoc opustit, mohl by Vás zaměstnavatel propustit, a to i bez přiznání odstupného.

S pozdravem Václav Krása