Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Jirka
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den nedávno mě byl přiznán částečný invalidní důchod. Jsem 8let zaměstnán u firmy a chci se zeptat jaké výhody (daně, jednorázové příspěvky apd.) má firma za to, že mě zaměstnává??? A jaké výhody mám / mužu získat od zaměstnavatele já (zdravotní, sociální, daně apd.)....

Děkuji za odpověď s pozdravem Jirka.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

zaměstnavatel může uplatnit 18 tisíc ročně jako odpočitatelnou položku ze svého daňového základu. Může také požádat o příspěvek na bezbariérovou úpravu pracoviště.

S pozdravem Václav Krása