Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Radana Vavrečková
Předmět ČID
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jestli je nutné,abych ve svém životopise uváděla,že jsem v ČID.Mám totiž pocit,že s tohoto důvodu nejsem pro mé potencionální zaměstnavatele žádoucí. Ale zase na druhou stranu,když to neuvedu,bych se pak nerada dočkala toho,že mi bude vyčteno,že jsem je o této skutečnosti předem neinformovala.Děkuji za odpověď Vavrečková Radana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vavrečková,

myslím, že do životopisu to psát nemusíte, ale před vlastním podpisem pracovní smlouvy by měl zaměstnavatel tuto věc vědět, a to proto, že na Vás může uplatnit slevu na dani. Bylo by proto nekorektní mu tuto věc nesdělit.

S pozdravem Václav Krása