Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Růžena Mašková
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso. Dne 11.6.2008 mi byl přiznán ČID podle § 67 odst. 2 písm. b) zákona č. 435/2004 Sb. Nyní mi bylo sděleno p. účetní fyrmy u které jsem stále v prac. poměru, že mi nemocenské dávky může vyplatit pouze do tohoto dne. Já jsem však stále v prac. neschopnosti a roční podpůrčí doba mi skončí 23.7.2008. Je tento postup zprávný? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Mašková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mašková,

k posouzení Vašeho případu jsou důležité bližší informace. Prosím obraťte se v tomto směru na právníka NRZP ČR paní JUDr. Dreslerovou tel: 266 753 422 se kterou lze celý případ podrobně konzultovat.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem.

Václav Krása