Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid 2.st.a osvč

Autor Emilie Vymětalová
Předmět čid 2.st.a osvč
Dotaz

Dobrý den,v září mi byl snížen PID na čid2.st. zajímalo by mě,pokud bych si obnovila ŽL,kolik a zda se platí sociální a zdravotní pojištění (moje podnikání jsem přerušila z důvodu nemoci a jednalo by se jen o malé přivýdělky z rukodělné výroby)

Druhou variantou je pro mě odchod do předčasného důchodu (v září 2011 by to bylo o 24měsíců dříve) a zda jako čid mohu o předčasný důchod žádat

Evidence na ÚP již by se mi nepočítala

Děkuji za odpověd´ E.V.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vymětalová,

při pobírání ID II. stupně není omezen výdělek, jak do rozsahu příjmu, tak ani rozsahu pracovní činnosti. Můžete na ŽL pracovat zcela normálně, jste však povinna ze všech svých příjmů z výdělečné činnosti platit stejnou výši sociálního a zdravotního pojištění jako živnostníci.

S pozdravem Václav Krása