Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID 2 stupně a příspěvek zaměstnavateli.

Autor Karel
Předmět ČID 2 stupně a příspěvek zaměstnavateli.
Dotaz

Dobrý den
Minulý týden jsem se bavil se známým a ten mi říkal že je nějaká nová změna v tom když mne někdo zaměstná, a to v tom že pokud mne někdo zaměstná, tak příspěvek od státu mu bude vyplácen až po roku co budu u něj zaměstnán. Prosím je to pravda ? nikde jsem na internetu o téhle změně nedočetl. Děkuji moc Karel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

je to tak, že na nově vymezená chráněná místa bude příspěvek trvale stanoven až po jednom roce. To však nevylučuje, že by takový příspěvek nemohl být přiznán dříve.

S pozdravem Václav Krása