Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Čid

Autor Petra Vaculciková
Předmět Čid
Dotaz Dobrý den,byl mi přiznán částečný invalidní důchod,I.stupně.-z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 35%.Posuzovaná je schopna po vzniku invalidity I.stupně vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen v podstatně menším rozsahu a intenzitě. Prosím o vysvětlení,zda můžu vykonávat práci na nezkrácený úvazek.Jedná se o nenáročnou práci vykonávanou v sedě.Ve nesmím vykonávat těžkou práci,zvedat těžká břemena a přetěžovat dolní končetiny. moc děkuji za odpoveď Petra V.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vaculčiková,

při pobírání ID I. stupně můžete pracovat na plný úvazek, zvláště, pokud se jedná o nezatěžující práci.

S pozdravem Václav Krása