Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Hana
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den,

po vyčerpnání nemocenských dávek mi byl přiznán ČID a znova jsem nastoupila do zaměstnání.  Co z toho pro mne vyplývá,může mně zaměstnavatel nutit do zkáceného úvazku ? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

pobírání ČID ještě neznamená, že člověk automaticky pracuje na nižší úvazek. Zaměstnavatel Vás nemůže nutit ke zkrácenému pracovnímu úvazku z důvodu pobírání ČID. Ovšem zaměstnavatel ve své koncepci může počítat s řadou zaměstnanců, že budou pracovat na nižší úvazek, ale musí se s nimi dohodnout.

 

S pozdravem.

Václav Krása