Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CID 1 stupne a pracovni pomer

Autor Jana
Předmět CID 1 stupne a pracovni pomer
Dotaz dobrý den P Kráso chtěla bych se optat mám invalidní důchod 1 stupně a chtěla bych si najít práci ale nevím na jak dlouho smím pracovat a jakou práci vykonávat aby mi nesebrali důchod z bývalého zaměstnání jsem musela odejít ze zdravotních důvodu jelikož mam RS a ještě páteř a kyčel je toho více tak nevím jakou práci si najít myslíte ze třeba úklid by byl vyhovující na 3-4 hod. denně děkuji za váš názor Jana V.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

při pobírání ID I. stupně byste mohla pracovat více jak na půl úvazku. Práce by měla být vykonávána určitě lehčí než v původním zaměstnáníé, ale abych dokázal přímo říct jako můžete vykonávat zaměstnáníé to opravdu nejde. Pokud byste dělal úklid na 4 hodiny, tak si myslím, že to není žádný problém.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji