Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID + Práce v Německu

Autor Ladislav
Předmět ČID + Práce v Německu
Dotaz Vážený pane Kráso,mám na Vás prosbu o radu jak postupovat.Jsem v ČID 2 stupně již rok a jsem hlášen na úřadu práce a do nynější doby jsem pobíral podporu po dobu 8 měsíců,nyní mě podpora končí a pobírám pouze důchod 5700,-kč.Jelikož mám dvě nezletilé děti a potřebuji více peněz chtěl bych zkusit pracovat jako řidič autobusu,což jsem vykonával 30 let,než jsem dostal ČID.Jak bych měl postupovat v případě,že bych chtěl práci v Německu,co potřebuji za povolení,popřípadě jak bych se měl zaregistrovat na úřadech.V druhém případě kolik hodin bych mohl pracovat abych nepřišel o 2 stupeň.Nebo by bylo pro mne lepší a schůdnější pracovat v naší zemi.Děkuji moc.Přeji hezký zbytek dne. S pozdravem Ladislav Langer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ladislave,

povinosti, které potřebuje občan k práci v cizině neznám. Domnívám se však, že pobírání ID II. stupně není v souladu s řidičem autobusu. Pokud takto budete pracovat, můžete při příští kontrole o ID přijít.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.