Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID -odebrání

Autor Petra
Předmět ČID -odebrání
Dotaz Dobrý den,prosím o zodpovězení dotazu. V roce 2005jsem onemocněla rakovinou děložního čípku.Ještě tentýž rok v červnu jsem podstoupila gyn.operaci(dle Werthheima-Meigse s oboustrannou adnexektomií)a následnou radioterapií do listopadu 2005.Ihned po operaci se u mě vyskytly potíže s bederní páteří a brnění dolních končetin.Následně vyštřená neurologem a poté na ortopedické klinice sdělena tato diagnoza spondylolisthesis istmica gr.IL5/S1,spondylartoza v těchto místech,artotické změny v oblasti symfýzy.V roce 2010 doporučena operace páteře,kterou jsem ještě nepodstoupila.Začátkem roku mi byl přiznán čid. V roce2008 jsem nastoupila do zaměstnání,kde vykonávám lehkou práci v sedě.Posléze mi byl tento důchod překvalifikován na důchod 1.stupně. Zaměstnání nemám na zkrácený pracovní úvazek a proto se bojím,že o tento důchod přijdu.Každý den mám bolesti a brní mi nohy a musím brát léky.V současné době jsem s páteří v pracovní neschopnosti a chodím na rehabilitace a injekce. Proto se ptám,je možné,když chodím do práce na nezkrácený úvazek aby mi byl tento důchod odebrán a co bych měla udělat aby se tak nestalo.Moc děkuji za odpověď.Jsem matka samoživitelka,musím se starat sama o dceru a příjem ze zaměstnání by nás vážně finančně ohrozil.Moc děkuji s pozdravem Petra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

při ID I. stupně není omezena délka pracovní doby. Jde spíše o druh práce. Pokud máte lehkou práci v sedě, tak si myslím, že není žádný problém.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.