Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID - zaměstnání

Autor Helena
Předmět ČID - zaměstnání
Dotaz

Vážený pane Kráso, byl mě přiznán částečný invalidní důchod II.stupně. Bohužel nemohu vykonávat zaměstnání, které jsem měla před onemocněním. Dověděla jsem, že zaměstnavatel na poradě projednal moje propuštění z důvodu, že nemají pro mě jinou pozici. Chtějí mě propustit dohodou. Samozřejmě, že se mě to nelíbí. Co mám dělat? Děkuji Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

doporučuji Vám postupovat tak, abyste byla spíše propuštěna z důvodu Vašeho zdravotního stavu. Pokud rozvážete pracovní poměr dohodou, tak můžete mít problémy na ÚP s registrací a podobně. Zaměstnavatel Vás může propustit ze zdravotních důvodů. Nemáte však nárok na odstupné, a to v případě ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů a nebo ukončení dohodou.

S pozdravem Václav Krása