Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID - OSVČ - příspěvek na bydlení

Autor Vladimíra
Předmět ČID - OSVČ - příspěvek na bydlení
Dotaz

Hezký den pane Kráso,

ráda bych Vás požádala o objasnění, zda při přiznaném ČID 1. stupně si mohu přivydělávat jako OSVČ a současně žádat o příspěvek na bydlení. Nyní jsem ještě stále vedena druhým rokem na ÚP, letos mi bude 53 let. Bylo by tedy lepší se kvůli započítávaným létům do důchodu z ÚP odhlásit a založit si ŽL? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vladimíro,

při pobírání ID I. stupně nemáte žádné omezení v pracovní činnosti. Pokud máte možnost pracovat jako OSVČ, potom by to bylo řešení, protože musíte mí odpracované roky na nárok na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása